Wzrost cen truskawek na Giełdzie GoławinAneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl - 05 czerwca 2019 13:15


Sezon truskawkowy nabiera rozpędu. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyja dojrzewaniu owoców. Według informacji podanych przez Giełdę Truskawkową Goławin dzisiaj (5 czerwca) ich ceny wahają się między 7-13 zł za 2,2 kg łubiankę.

Według przedpołudniowych informacji koordynatora targowiska Goławin w dniu dzisiejszym (5 czerwca) ceny truskawek za 2,2 kg łubiankę wzrosły w porównaniu do stawek sprzed tygodnia.

Za łubiankę truskawek odmiany Azja trzeba zapłacić 10-12 zł. Tydzień temu jej cena była niższa i wynosiła 9-10 zł. Roksana obecnie wyceniana jest na 10-11 zł. Podczas zeszłotygodniowej analizy  można było ją sprzedać za 8-10 zł.

Ceny truskawek odmiany Rumba oscylują wokół 11-12 zł/kg. Również w tym wypadku odnotowaliśmy wzrost – z 9 zł. Według informacji koordynatora targowiska odmiana Alba kosztuje 9 zł za 2,2 kg łubiankę. Stawki podobne to tych sprzed tygodnia utrzymuje Honeoye. Obecnie producenci sprzedają ją za 7-9 zł, zaś w poprzednim tygodniu kosztowała 7-8 zł.

Na truskawkowej Giełdzie Goławin pojawiła się taka odmiana jak Sibilla – sprzedawana jest za 13 zł – i Grandarosa – również za 13 zł za łubiankę.

Cena owoców w skupie utrzymuje tendencję wzrostową. Tego typu owoce kupowane są za 2,6 zł/kg. Jeszcze tydzień temu cena wynosiła 2,1 zł/kg.