×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wysokie ceny pomidorów. Winna mała podaż

Autor: fresh-market.pl 03 stycznia 2022 09:36

Wysokie ceny pomidorów. Winna mała podaż W przypadku pomidorów krajowych mamy w handlu głównie pomidory malinowe, te klasyczne czerwone zniknęły całkowicie z rynku. / fot. shutterstock

Końcówka 2021 roku okazała się trudna dla polskiego rynku pomidorów. Wyraźnie zaznaczyły się niedobory podażowe - informuje fresh-market.pl.

Może nie tak duże, aby w sklepach pomidorów zabrakło, ale na tyle znaczące, żeby wypchnąć ceny tych warzyw na wysokie poziomy. Zarówno jeśli chodzi o ubogą ofertę krajową, jak i o import.

Jakie ceny krajowych pomidorów? 

W przypadku pomidorów krajowych mamy w handlu głównie pomidory malinowe, te klasyczne czerwone zniknęły całkowicie z rynku. Ceny pomidorów malinowych z rodzimych szklarni są zaś bardzo wysokie.

W małym hurcie to 16,66-25 zł/kg, zależnie od rejonu kraju. To poziom nieco wyższy (o około 10 procent) niż w analogicznym okresie zeszłego roku, choć są i tu wyjątki. Pomidory malinowe na giełdzie w Kaliszu są dziś notowane o 8 procent taniej rok do roku, ale tam codzienna zmienność cen jest dość spora.

Więcej na fresh-market.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI