Wysokie ceny importowanych borówek. Nawet 58 zł/kg

Autor: Związek Sadowników RP za EastFruit 17 marca 2022 13:03

Wysokie ceny importowanych borówek. Nawet 58 zł/kg Od początku lutego na polskim rynku trwa trend zwyżkowy hurtowych cen importowanych borówek wysokich / fot. shutterstock

Jak podaje portal fresh-market od początku lutego na polskim rynku trwa trend zwyżkowy hurtowych cen importowanych borówek wysokich. W sumie wzrost ten wyniósł aż 34 procent i obecnie ceny tych owoców w handlu hurtowym na większą skalę są w przedziale 36,00-58,00 zł/kg w zależności od jakości, opakowania i kraju pochodzenia.

Portal EastFruit zauważa, że skoro zbiory borówki w Hiszpanii trwają już od kilku tygodni, wzrost podaży tych jagód powinien prowadzić do spadku cen, a nie ich wzrostu.

Ceny borówek w Hiszpanii

W ostatnim tygodniu ceny borówek w Hiszpanii wzrosły z 6,03 USD/kg do 6,17 USD/kg. Zdaniem operatorów rynkowych, ten wzrost cen borówek w Hiszpanii jest konsekwencją wysokich kosztów produkcji i logistyki, a także problemów z bieżącymi zbiorami z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.

Jednocześnie jednak rok do roku istnieje tendencja do obniżania cen sprzedaży tej jagody. Tym samym w porównaniu do ubiegłego roku ceny borówek w Hiszpanii spadły z 7,12 USD/kg do wspomnianych 6,17 USD/kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI