×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włosi wyeksportowali pierwszy kontener jabłek do Tajwanu

Autor: Fruitnet.com 12 lutego 2021 09:37

Włosi wyeksportowali pierwszy kontener jabłek do Tajwanu Włoska firma Apofruit wysłała swój pierwszy 20 tonowy kontener jabłek na Tajwan/fot. shutterstock.com

Włoska firma Apofruit wysłała swój pierwszy 20 tonowy kontener jabłek na Tajwan.  Dostęp do tego runku włosi uzyskali w czerwcu ubiegłego roku - informuje serwis Fruitnet.

Pierwsza 20-tonowa dostawa włoskich jabłek zawiera odmiany Candine i Fuji, które będą dystrybuowane  na rynkach hurtowych Tajwanu.

„Jest to rynek o wyrafinowanych smakach, który preferuje słodkie, duże owoce. Rzeczywiście wysyłamy duże jabłka, które są również najbardziej poszukiwane na rynku włoskim.  Te odmiany ze względu na swoje cechy powinny one być najbardziej popularne wśród konsumentów z Tajwanu ”-  wyjaśnia regionalny kierownik eksportu grupy, Romina Kamel. 

Kamel wierzy, że dostawa testowa z tego miesiąca może pomóc w otwarciu bardzo interesującego rynku eksportowego w przyszłych sezonach.

„Nasze jabłka zbliżają się do końca sezonu i jeśli test przyniesie oczekiwane rezultaty, kolejna partia jabłek może zostać wysłana na przełomie września i października" - komentuje.

Jabłka będą musiały stawić czoła silnej konkurencji na rynku ze strony Francji i Chin, ale Apofruit stawia na jakość swoich produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI