Wielka Brytania znosi cła importowe na towary z Ukrainy

Autor: PAP 26 kwietnia 2022 13:59

Wielka Brytania znosi cła importowe na towary z Ukrainy W. Brytania znosi cła importowe m.in. na pomidory w puszce z Ukrainy/ fot. shutterstock

Brytyjski rząd poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek, że zniósł cła i kwoty ilościowe na wszystkie towary z Ukrainy oraz wprowadził zakaz eksportu do Rosji produktów i technologii, które mogą być używane do przechwytywania i monitorowania komunikacji.

Jak przekazała minister handlu międzynarodowego Anne-Marie Trevelyan, zniesienie ceł na towary z Ukrainy jest odpowiedzią na bezpośrednią prośbę jej prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o wsparcie dla ukraińskiej gospodarki i dotyczy wszystkich towarów, w tym kluczowych produktów eksportowych, takich jak jęczmień, miód, pomidory w puszce i drób.

Wielka Brytania znosi cła importowe na towary z Ukrainy

"Stoimy niezachwianie po stronie Ukrainy w toczącej się walce i będziemy pracować nad tym, aby Ukraina przetrwała i rozwijała się jako wolny i suwerenny naród" - oświadczyła Trevelyan.

W wydanym oświadczeniu przekazano również, że wprowadzony został zakaz eksportu do Rosji sprzętu i technologii, które mogą być używane do przechwytywania i monitorowania komunikacji i zapowiedziano usunięcie wszystkich luk prawnych, aby zapewnić, że Rosja nie będzie kupować tych towarów w Wielkiej Brytanii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI