Wielka Brytania: Lockdown zwiększa sprzedaż warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 10 lutego 2021 15:58

Wielka Brytania: Lockdown zwiększa sprzedaż warzyw

Brytyjskie Stowarzyszenia branżowe odnotowują gwałtowny wzrost sprzedaży cebuli i warzyw kapustnych podczas lockdownu. Sprzedawcy detaliczni odnotowują m.in. wzrost sprzedaży cebuli o 25% rok do roku - informuje serwis Freshplaza.

Odnosząc się do wzrostu spożycia cebuli, Tim Elcome, prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Cebuli, powiedział, że znacznie więcej osób gotuje w domu, dlatego cebula cieszy się coraz większą popularnością. Jednak zwiększony popyt w połączeniu z nieprzewidywalnym sezonem wegetacyjnym oznacza, że ​​zapasy cebuli są nieco niższe. Może to skutkować zwiększeniem importu cebuli.

Producenci doświadczają podobnej sytuacji z wyższą niż zwykle sprzedażą warzyw kapustnych, ponieważ konsumenci poszukują warzyw do gotowania w domu. Richard Mowbray, prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Warzyw Kapustnych dodał, że okres bardzo zimnej pogody w okresie świątecznym wpłynął na niektóre dostawy, m.in. przywóz warzyw z Hiszpanii.

Jak podaje serwis Freshplaza, w przypadku cebuli i kapustnych, nieoczekiwany wzrost popytu oznacza, że ​​prawdopodobnie wystąpi niedobór tych warzyw. Podaż skończy się wcześniej niż zwykle, a sprzedawcy detaliczni będą musieli kierować  się  ku droższym towarom importowanym, aby wypełnić pustkę na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI