×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Więcej polskiej Gali na zagranicznych rynkach, ceny rosną

Autor: freshplaza.com 27 grudnia 2022 13:49

Więcej polskiej Gali na zagranicznych rynkach, ceny rosną fot.shutterstock.com

Jak mówi Jakub Krawczyk z konsorcjum Appolonia sprzedaż jabłek Gala Royal była bardzo silna, na tyle silna, że ​​spowodowała wzrost cen tej odmiany.

- Od początku sezonu otrzymaliśmy wiele zamówień, zwłaszcza na buszle 18 kg. Większość naszych klientów zgadza się, że jakość tegorocznej Gala Royal jest bardzo dobra i mogą zamówić więcej jabłek z Polski. Jest to najpopularniejsza odmiana wybierana przez klientów do pudełek na buszel. Ponieważ na tę odmianę było duże zapotrzebowanie, cena za nią poszła w górę - powiedział Jakub Krawczyk, kierownik ds. eksportu firmy Appolonia w rozmowie z Freshplazą.

Ameryka Południowa to rynek dla polskich jabłek

Ku zaskoczeniu Krawczyka, rynek południowoamerykański dał polskiemu jabłku w tym roku szansę, która może stać się silną relacją w przyszłości.

„Kilku południowoamerykańskich klientów z krajów takich jak Kolumbia i Panama zdecydowało się spróbować naszych jabłek i robi cotygodniowe programy z nami. Są to wciąż dla nas stosunkowo nowe rynki, ale uważamy, że w tych regionach istnieje duży potencjał wzrostu. Kiedy będziemy mieli większą klientelę w Ameryce Południowej, więcej hodowców otrzyma certyfikaty, co oznacza, że ​​w przyszłości będzie łatwiej sprzedawać tam. To dla nas duże zaskoczenie, bo szczerze mówiąc nie robiliśmy wcześniej większych wysyłek w ten rejon. Cieszymy się również, że wznowiliśmy dostawy do klientów w Wietnamie, ponieważ polskie jabłka są tam dobrze znane, a nasze specyfikacje odpowiadają ich potrzebom.” -  powiedział Krawczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI