Węgry: Limit cen na paliwa i artykuły żywnościowe przedłużony

Autor: PAP 28 kwietnia 2022 13:24

Węgry: Limit cen na paliwa i artykuły żywnościowe przedłużony Rząd Węgier wprowadził ograniczenia dotyczące cen paliw i najważniejszych artykułów żywnościowych w celu ograniczenia inflacji, która w ubiegłym roku wyniosła 7,4 proc. / fot. shutterstock

Rząd Węgier zdecydował w środę o przedłużeniu do 1 lipca obowiązujących ograniczeń dotyczących cen na paliwa i niektóre artykuły żywnościowe – poinformował premier Viktor Orban na Facebooku.

"Ochronimy węgierskie rodziny! Do 1 lipca pozostaje w mocy limit cen na paliwa i żywność" - napisał szef rządu.

Orban stwierdził, że ceny rosną w całej Europie, co jest spowodowane przede wszystkim przez wojnę na Ukrainie i będą one rosnąć, dopóki się ona nie skończy.

Ograniczenia dotyczące cen paliw i artykułów żywnościowych 

Rząd Węgier wprowadził ograniczenia dotyczące cen paliw i najważniejszych artykułów żywnościowych w celu ograniczenia inflacji, która w ubiegłym roku wyniosła 7,4 proc.

Od połowy listopada 2021 roku w związku ze wzrostem cen energii wprowadzono na Węgrzech limit cen na paliwa - cena benzyny 95-oktanowej oraz oleju napędowego nie może przekraczać 480 forintów (6,05 zł) za litr.

1 lutego br. wszedł zaś w życie limit cen na mąkę pszenną, mleko krowie o 2,8-procentowej zawartości tłuszczu, cukier, olej słonecznikowy, udziec wieprzowy i piersi kurze. Artykuły te nie mogą kosztować więcej, niż po ile sprzedawano je w danym sklepie 15 października 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI