×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Ukrainie zabraknie warzyw. To szansa dla polskich producentów

Autor: www.fresh-market.pl 12 kwietnia 2022 14:40

W Ukrainie zabraknie warzyw. To szansa dla polskich producentów Ukrainie zabraknie warzyw. To szansa dla polskich producentów /fot.shutterstock.com

W przyszłym sezonie na Ukrainie wystąpi deficyt w produkcji podstawowych warzyw, takich jak cebula, ziemniaki czy kapusta. Kraj ten nie obędzie się bez znaczącego importu warzyw- podaje serwis fresh-market.pl .

Zniszczenia wojenne na Ukrainie dotknęły w dużym stopniu terenów, gdzie produkuje się warzywa. Ukraińscy eksperci liczą się też z faktem, że w nowym sezonie część terytorium kraju wciąż będzie pod rosyjską okupacją, a co za tym idzie, produkcja z tych terenów będzie odcięta od macierzystego rynku.

Już teraz ukraińscy eksperci są przekonani, że kraj nie obędzie się w nowym sezonie bez znaczącego importu warzyw, a oczywistym źródłem tego importu będą kraje z Ukrainą sąsiadujące. Największym z nich jest zaś Polska i wszystko wskazuje na to, iż Polska będzie musiała zaspokoić ukraiński popyt na warzywa. Tym samym to ogromna szansa dla polskich producentów.

Więcej na www.fresh-market.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI