Unijny komisarz ds. rolnictwa zapowiada stabilizacę rynków rolnych

$data.author.description Autor: Farmer.pl 03 lutego 2016 08:07

Unijny komisarz ds. rolnictwa zapowiada stabilizacę rynków rolnych Unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan/ fot. Farmer.pl

Komisarz Phil Hogan zapowiada ofensywę dyplomatyczną w celu stabilizacji rynków rolnych. Kontynuowana ma być polityka zorientowana na wzrost orientacji rynkowej i liberalizacje handlu – podaje Farmer.pl.


Komisarz Phil Hogan podczas spotkania z dziennikarzami rolniczymi zaproszonymi na coroczne spotkanie zorganizowane przez AG Press mówił także o wzroście wartości eksportu rolno-spożywczego UE do 10,9 mld euro w listopadzie 2015 r. Nowych kierunkach eksportu rozwijanych po wprowadzeniu rosyjskiego embarga.

W ramach WPR, komisarz zapowiedział przede wszystkim wprowadzenie bardziej sprawiedliwego i liberalnego systemu kar za błędy w formularzach oraz zasady „żółtej kartki” za błędy popełnione po raz pierwszy.

- Do tej pory KE wydała 720 mln euro łącznie na zapewnienie środków bezpieczeństwa rynku: w celu pomocy rolnikom w obliczu rosyjskiego embargo, spadku popytu na rynkach światowych, a także zwiększenia produkcji przez globalnych konkurentów – stwierdził komisarz Hogan.

Sektor rolno-spożywczy narażony jest na niestabilność rynku i zmienność cenową. W tym kontekście komisarz powołał niedawno nowa grupa ekspertów ds. rynków rolnych kierowana przez byłego holenderskiego ministra rolnictwa Cees Veermana.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI