Ukraińscy sadownicy rozpoczęli sprzedaż wczesnych odmian jabłek

Autor: Freshplaza.com/ east-fruit 19 lipca 2021 12:38

Ukraińscy sadownicy rozpoczęli sprzedaż wczesnych odmian jabłek Ukraińscy sadownicy rozpoczęli sprzedaż wczesnych odmian jabłek/ fot. pixabay

W tym roku zbiory wczesnych odmian jabłek na Ukrainie ruszyły prawie 10 dni później w porównaniu z poprzednim sezonem, ze względu na późniejsze dojrzewanie spowodowane niesprzyjającymi warunkami pogodowymi - podaje freshplaza.

Na ukraińskim rynku ceny pierwszych partii wczesnych jabłek odmiany Geneva kształtowały się na poziomie 15-25 UAH/kg (0,55-0,92 USD/kg), co odpowiada poziomowi cen pierwszych partii w zeszłym roku. 

Wczesne jabłka są obecnie dostępne na rynku tylko w niewielkich ilościach. Ich podaż będzie większa w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Niesprzyjające warunki pogodowe a sezon jabłkowy 2021

Większość producentów podaje, że bardzo wysoki odsetek strat dotyczy wczesnych i letnich odmian jabłoni uszkodzonych przez gradobicie. Wpłynie to zarówno na plon, jak i jakość jabłek. Niektórzy ze względu na bardzo niską jakość wczesnych jabłek, będą musieli wysłać prawie cały zbiór do przetworzenia, ponieważ jabłka po gradobicie nie nadają się do sprzedaży i nie mogą być sprzedawane na świeżym rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI