Ukraina: Ceny owoców rekordowo wysokie

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 08 czerwca 2020 10:36

Ukraina: Ceny owoców rekordowo wysokie Ceny owoców na Ukrainie wzrosły do najwyższych w historii poziomów/ fot. shutterstock

Z powodu ostatnich ekstremalnych warunków pogodowych na Ukrainie ceny owoców i jagód wzrosły do najwyższych w historii poziomów. Najbardziej wzrosły ceny hurtowe truskawek średnio o 61,5% na początku czerwca – informuje serwis Freshplaza.com.

Pomimo spadku dochodów konsumentów w wyniku kryzysu związanego z koronawirusem, ceny owoców i jagód na rynku ukraińskim są obecnie na rekordowo wysokim poziomie.

Kilka fal mrozu, ostatnie odnotowane w drugiej połowie maja, zniszczyły znaczne części upraw. W związku z tym podaż truskawek gwałtownie spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem, a ceny pozostają wysokie. Sytuację komplikuje chłodna i pochmurna pogoda w większości regionów produkcyjnych, która opóźnia sezon dojrzewania jagód.

Ceny czereśni również gwałtownie wzrosły na Ukrainie, ponieważ większość drzew ucierpiała z powodu mrozu. Sady morelowe zostały także poważnie dotknięte przez przymrozki, więc zbiory owoców pestkowych będą bardzo niskie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI