Turecki producent: Za miesiąc pierwsze zbiory jabłek Gala i ich eksport

Autor: www.freshplaza.com 16 lipca 2021 10:58

Turecki producent: Za miesiąc pierwsze zbiory jabłek Gala i ich eksport Turecki sezon jabłkowy rozpocznie się za niecały miesiąc. / fot.shutterstock.com

Turecki sezon jabłkowy rozpocznie się za niecały miesiąc. Uprawa jabłek w Turcji odnotowała gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeden z tureckich eksporterów świeżych produktów zdecydował się na inwestycje w sektorze jabłek i ich eksport- podaje Freshplaza.

Wyniki tureckiej uprawy jabłek skłoniły firmę Aksun do eksportu jabłek: „Popyt i dane dotyczące lokalnej produkcji zachęciły nas do inwestowania w jabłka dwa lata temu. Dane dotyczące eksportu pokazały nam 300% wzrost od 2016 do 2020 roku pod względem wielkości eksportu jabłek z Turcji. W 2016 roku Turcja wyeksportowała 38 000 ton, w 2020 liczba ta wyniosła 110 000 ton. To znacznie powyżej średniej rynkowej pod względem wzrostu i chcieliśmy być częścią tego ogromnego rynku- powiedział Aksun Soyleyen.

Turecka firma Aksun zainwestowała w pakownię i komory chłodnicze aby móc eksportować jabłka. 

- Zainwestowaliśmy w 14 nowych komór chłodniczych MA w naszej pakowni Mersin, aby móc dostarczać jabłka wysokiej jakości przez cały rok. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli oferować naszym klientom wysokiej jakości cytrusy, owoce pestkowe, granaty, a teraz także jabłka z naszej pakowni Mersin -  powiedział Soyleyen.

Nowy sezon jest za niecały miesiąc, mówi Soyleyen. Inwestycje poczynione w pakowalnię powinny pozwolić na dalsze dostawy jabłek do czerwca.

 - Planujemy rozpocząć sezon 10 sierpnia z odmianami Gala i będziemy kontynuować z Red Delicious i Granny Smith we wrześniu i październiku. Podczas gdy są to okresy zbiorów, z pomocą naszego nowego obiektu będziemy w stanie utrzymać jabłka w dobrej kondycji do czerwca. Pogoda dopisała i nie widzieliśmy żadnych szkód w tym sezonie. Od teraz nie spodziewamy się niczego niezwykłego - mówi eksporter.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI