Turcja: Tegoroczny sezon jabłkowy jest bardzo udany

Autor: www.freshplaza.com 15 grudnia 2021 15:47

Turcja: Tegoroczny sezon jabłkowy jest bardzo udany Turcja: Tegoroczny sezon jabłkowy jest bardzo udany / fot. shutterstock

Aktualny sezon jabłkowy w Turcji był lepszy niż w 2020 roku. Eksporterzy przewidują, że po świętach tempo eksportu jabłek powinno wzrosnąć.

Adnan Hamad, dyrektor generalny tureckiego eksportera produktów świeżych Sovran International, stwierdza, że ​​tegoroczny sezon jabłkowy był udany: „Ten turecki sezon jabłkowy był ogólnie świetny. Ten rok był znacznie lepszy niż poprzedni, ponieważ rynek powoli się podnosi. W ubiegłym roku doszło do wielu komplikacji związanych ze wzrostem liczby przypadków COVID-19, nie tylko w Turcji, ale na całym świecie. Trochę trudno jest prowadzić interesy, gdy istnieją ograniczenia i ogólnokrajowe zamknięcia. W tym roku ograniczenia zostały zniesione i podróżowanie po kraju jest dozwolone, więc biznes był owocny”.

Gdzie eksportowane są tureckie jabłka?

Turecki eksporter - Sovran International-  koncentruje się na rynkach azjatyckich, w szczególności w Indiach, Hamad stwierdza: „Najważniejszym rynkiem dla nas są Indie. Nasi klienci w Indiach uwielbiają wiele odmian jabłek pierwszej jakości, w tym Red Delicious, Gala, Fuji i Granny. Większość naszej działalności prowadzimy z firmami w Indiach. Jednak eksportowaliśmy również do innych krajów, w tym do Malezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Rosji.

 - Spodziewamy się, że w okresie świątecznym sytuacja nieco zwolni, zgodnie z oczekiwaniami co roku na krótko przed Bożym Narodzeniem. Jednak jak zwykle po tym terminie sprawy powinny nabrać tempa - Hamad podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI