Truskawki w hurcie coraz tańsze. Stawki w zakładach przetwórczych lekko wzrosły

Autor: sadyogrody.pl 29 maja 2018 16:06

Truskawki w hurcie coraz tańsze. Stawki w zakładach przetwórczych lekko wzrosły fot.shutterstock.com

Ceny truskawek są coraz niższe. Według oficjalnych danych podanych przez rynki hurtowe ceny owoców nie przekraczają 8 zł. Okazuje się, że najtaniej jest na rynku hurtowym w Broniszach.

W dniu dzisiejszym  na warszawskich Broniszach truskawki cenione są między 2,5 zł a 8 zł . W miniony piątek (25.05) producenci i dystrybutorzy sprzedawali truskawkę za cenę od 3 do 9 zł.

Niezbyt wysokie ceny również na Giełdzie Kaliskiej, krajowe truskawki wyceniane są między 4 zł a 5 zł. Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A. wycenia truskawki pomiędzy 3 zł a 6 zł/kg. W miniony piątek na łódzkim rynku truskawki sprzedawano między 5 zł a 8 zł.  Krakowski kompleks handlowy Rybitwy bez zmian, podobnie jak w minionym tygodniu utrzymuje się cena pomiędzy 4 zł a 7 zł/kg.

Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu nadal widnieją stawki poniedziałkowe (28.05). Tam za kilogram truskawek zapłacimy od  5 do 8 złotych. Taniej w Bydgoszczy. Tam poniedziałkowa cena truskawek waha się od 4 zł do 5,50 zł/kg.

Natomiast na truskawkowej Giełdzie Goławin dzisiejsze poranne ceny truskawek za łubiankę są zbliżone do wczorajszych.Roksana wyceniana jest za 8 -9 zł, Rumba tak samo. Odmiana Honey 8 zł, Azja od 9 do 10 zł, Alba ceniona jest między 7 a 8 zł.

Na Giełdzie Goławin skup przemysłowy truskawek odnotował wzrost. Podobnie jak w poniedziałek podana cena waha się między 2,70 a 2,80 zł.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 28-29 maja br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI