Truskawki w Biedronce. Ile kosztują polskie owoce?www.sadyogrody.pl / Biedronka - 18 maja 2022 14:56


Biedronka ogłasza start sezonu na rodzimą truskawkę. Już 18 maja w sklepach sieci Biedronka pojawią się polskie truskawki w atrakcyjnej cenie.

Rozpoczęcie sezonu truskawkowego w Biedronce 

Już od środy 18.05 br. w sklepach sieci Biedronka pojawi się truskawka z upraw szklarniowych oraz tunelowych w cenie 14,27 zł za opakowanie 500g.

Rodzime truskawki trafiają do sklepów sieci Biedronka przede wszystkim z terenów tradycyjnie kojarzonych z uprawą tego owocu – tj. Mazowsza (okolice Grójca, czy Czerwińska), a także z innych upraw tunelowych i szklarniowych np. Wielkopolski. W tej chwili klienci będą mogli doceniać smaki przede wszystkim dwóch odmian: szklarniowej - Malling Centenary oraz Alba i Flair z tuneli.

Współpraca Biedronki z producentami 

Współpracę z Biedronką zaczęłam w 2015 roku. Wysokiej jakości owoce z mojego gospodarstwa sprzedaje wyłącznie do sieci Biedronka. Od siedmiu lat sukcesywnie powiększam obszar gospodarstwa, aktualnie truskawki uprawiam na obszarze około 5ha, w tym 2ha pod tunelem. W tym roku po raz pierwszy dostarczyłam także truskawkę z uprawy szklarniowej, którą planuję dalej rozwijać - mówi Aurelia Riedel, z gospodarstwa rolnego pod Lesznem.

O cenach polskich truskawek pisaliśmy w artykule: Truskawki 2022: Rosną koszty produkcji a co z cenami?

{media;37508;Szklarniowa uprawa polskiej truskawki w gospodarstwie Aurelii Riedel / fot. za Biedronka;https://pliki.sadyogrody.pl/i/03/75/08/037508.jpeg;https://pliki.sadyogrody.pl/i/03/75/08/037508_r0_620.jpg}

W szczycie sezonu pojawią się również większe tekturowe opakowania 1 kg oraz drewniane łubianki 2 kg z upraw polowych. Podobnie jak w zeszłym roku, w tym okresie sezonu truskawkowego dostawy do sklepów sieci Biedronka będą również realizowane bezpośrednio z upraw polowych do poszczególnych sklepów. Rok temu projekt objął pierwsze 300 placówek handlowych.

- Na początku sezonu na polską truskawkę realizujemy tzw. dostawy centralne, ale z kolejnymi tygodniami przychodzi czas na wysokiej jakości polską truskawkę polową. Wtedy też sukcesywnie dołączamy owoce w ramach programu dostaw bezpośrednich, gdzie świeże owoce trafiają rano po zbiorze do najbliższych sklepów sieci Biedronka. Dzięki temu dajemy klientom gwarancję, że wspierają lokalnych plantatorów, a w zamian otrzymują najświeższe produkty w wysokiej jakości odmianach deserowych - tłumaczy Maciej Wójtowicz, kupiec regionalny owoców i warzyw w sieci Biedronka.

Biedronka stale poszukuje małych rodzinnych gospodarstw rolnych, które chciałyby nawiązać współpracę z siecią.