×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Truskawki prosto z plantacji w znanej sieci. Ile kosztują?

Autor: www.sadyogrody.pl/ pr 24 maja 2023 13:48

Truskawki prosto z plantacji w znanej sieci. Ile kosztują? Biedronka wprowadza do oferty truskawki prosto z plantacji/ fot. shutterstock

W tym roku pierwsze truskawki wyhodowane „po sąsiedzku” trafią, od środy 24.05, do pierwszych 15 sklepów na terenie Łodzi i okolic, a od czwartku do kolejnych kilkunastu okolicznych placówek. Wraz z dojrzewaniem owoców od pozostałych rolników współpracujących z Biedronką, będą one sukcesywnie trafiać wprost z upraw do pobliskich im placówek sieci.

Sieć Biedronka rozpoczyna, od środy 24.05, sprzedaż truskawek pochodzących bezpośrednio od lokalnych rolników. 

Truskawki od lokalnych plantatorów w Biedronce

- Kluczowym elementem strategii sieci Biedronka jest zaopatrywanie się w owoce i warzywa uprawiane w Polsce. Stanowią one ponad 90% rocznej sprzedaży sieci w tych kategoriach. Dodatkowo w sezonie wiosenno-letnim Biedronka wprowadza dostawy bezpośrednie świeżej polskiej truskawki do sklepów położonych najbliżej jej dostawców. Pominięcie w łańcuchu dostaw centrów dystrybucyjnych sprawia, że owoce trafiają do sklepów ultra-świeże - informuje sieć.

Truskawki od lokalnych plantatorów będą dostępne w Biedronce od środy 24.05 na terenie Łodzi i okolic

Bardzo się cieszę, że kolejny już rok, nasze truskawki trafią do sklepów sieci Biedronka w naszej okolicy. Dzięki temu klienci otrzymują owoce zerwane tego samego dnia z krzaka, a my mamy pewność, że produkt szybko trafia do odbiorcy końcowego. Takie rozwiązania są również bardzo przyjazne dla środowiska, a wszystkim nam na tym zależy - mówi Dariusz Wójcicki, plantator z okolic Łodzi.

Projekt dostaw bezpośrednich polskiej truskawki rozpoczęliśmy już 3 lata temu i każdego roku powiększamy obszar kraju o kolejne placówki i nowych lokalnych rolników. Naszym celem jest, aby w tym roku blisko 2/3 naszych sklepów oferowało klientom truskawki z dostaw bezpośrednich. W ten sposób razem pokazujemy, że nawet mniejsi producenci mają możliwość współpracy z siecią handlową o ogólnopolskim zasięgu - informuje Damian Wojewódzki, kupiec regionalny odpowiedzialny za współpracę z lokalnymi rolnikami w sieci Biedronka.

Truskawki od lokalnych rolników będą specjalnie oznaczone plakatami z informacjami na temat ich producenta. Będą dostępne w cenie 19,99 zł za opakowanie 1 kg. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI