Truskawki odmian powtarzających owocowanie osiągają satysfakcjonujące ceny

Autor: www.sadyogrody.pl 04 października 2021 11:27

Truskawki odmian powtarzających owocowanie osiągają satysfakcjonujące ceny Jakie ceny truskawek odmian powtarzających owocowanie?/fot. shutterstock.com

Choć główny sezon truskawkowy dobiegł już końca to na Rynku Hurtowym Bronisze nadal są dostępne truskawki późnych odmian powtarzających. W jakich cenach?

Aktualnie w handlu dostępne są jeszcze truskawki odmian powtarzających, takich jak Albion czy San Anders, które owocują od wiosny do jesieni, a nawet do pierwszych mrozów.

Jakie ceny truskawek na rynku hurtowym?

Według notowań cenowych na Rynku Bronisze aktualne ceny truskawek  wynoszą średnio miedzy od 10 a 20 złote za kilogram. Jednak jak twierdzą plantatorzy, wszystko zależy od dnia, popytu i jakości owoców.

- Jakiś czas temu cena późnych truskawek była poniżej 20 zł za łubiankę. Ja uprawiam odmianę Albion. Teraz łubianka sprzedaję w cenie w zależności od dnia, od 20 do 24 złotych. Udaje się sprzedać nawet za cenę 25 zł. Cena jest dobra, tak samo jak obecny popyt. Cały swój towar sprzedaję na rynek krajowy. Owoce są typowo deserowe więc truskawki trafiają do lokali gastronomicznych czy cukierni - mówi plantator sprzedający na Broniszach.

zz.jpg

- Od wielu lat uprawiam odmianę Albion, krzaki są na zagonach. Owoce są trwałe, słodkie i odporne na choroby - dodaje plantator.

 

Sprzedaj owoce na Giełdzie Rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI