×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Truskawki coraz tańsze - po ile kg na rynkach hurtowych?

Autor: www.sadyogrody.pl 11 czerwca 2021 12:54

Truskawki coraz tańsze - po ile kg na rynkach hurtowych? Jakie ceny za truskawki w drugim tygodniu czerwca?/ fot. shutterstock

Sezon truskawkowy w pełni. Na rynkach hurtowych tych owoców nie brakuje. Wraz ze wzrostem podaży widać spadki cen. Jak kształtują się ceny truskawek na rynkach hurtowych?

  • Sezon truskawkowy rozkręcił się na dobre; na rynkach hurtowych podaż owoców jest bardzo duża, nie brakuje też kupujących
  • Zwiększenie dostaw truskawek na rynki hurtowe ma odbicie w cenach

Jakie ceny truskawek na rynkach hurtowych?

Na Rynku Hurtowym Bronisze truskawki można kupić w cenie 6-9 zł, w zależności od odmiany, jakości i dostępności towaru.  W końcówce maja za truskawki płacono 18-25 zł za kilogram, ale wówczas sezon dopiero się rozkręcał. Teraz polskich truskawek na rynkach hurtowych nie brakuje.

Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. truskawki można kupić tradycyjnie w pojemnikach 0,5 kg w cenie 11-13 zł oraz w łubiankach (2 kg) w cenie 15-22 zł. Na Giełdzie Kaliskiej za kilogram krajowych truskawek trzeba zapłacić 7,5 zł.

W Krakowie na Placu Targowym Rybitwy ceny truskawek wahają się w przedziale 5,5 - 8 zł/ za kg. Na Rynku Hurtowym Elizówka truskawki kosztują od 4,5 do 7,5 zł za kilogram.  Z kolei na Łódzkim Rynku Hurtowym "Zjazdowa" plantatorzy sprzedają owoce w cenie 7-15 zł (2 kg).

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 8-11 czerwca.

Jakie ceny truskawek na Giełdzie Goławin?

Na popularnej giełdzie truskawkowej panuje spory ruch. Jak informują koordynatorzy targowiska, dziś (11.06) ceny truskawki deserowej wahały się w przedziale 7-13 zł/kg.  Za kilogram drobnych owoców płacono 7-8 zł. Za dobrej jakości truskawki trzeba było zapłacić ok 10 zł. Bardzo dobrej jakości truskawki kosztowały 13 zł/ za kg.

Chcesz sprzedać truskawki? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI