×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Truskawki 2023: Ceny za łubiankę w Nowym Przybojewie poniżająco niskie

Autor: www.sadyogrody.pl 26 maja 2023 10:34

Truskawki 2023: Ceny za łubiankę w Nowym Przybojewie poniżająco niskie Ceny truskawek poniżająco niskie. Spadły do 12 zł za łubiankę/ fot.sadyogrody.pl

Bieżące ceny truskawek na Targowisku w Nowym Przybojewie doszły do porażająco niskiego poziomu 12 zł za łubiankę.

Jak informują koordynatorzy Targowiska w Nowym Przybojewie aktualne ceny wywoławcze truskawek z godz. 10 wynoszą od 12 do 20 zł za łubiankę. Podane ceny należy traktować orientacyjnie. Koordynatorzy podają je w oparciu o informacje uzyskane od sprzedawców i kupców z danej chwili, jednak ich poziom jest przerażająco niski. 

W sieci plantatorzy słusznie komentują tę sytuacje dziwiąc się tak niskim stawkom. Padają pytania czy sprzedając w tak niskich cenach w ogóle opłaca się produkować truskawki. Poziom stawek dodatkowo jest niesprzyjający, gdyż do pełni sezonu jeszcze sporo czasu. Obawy plantatorów podbija fakt, że taki poziom cen sugeruje dalsze spadki poniżej 10 zł w najbliższych dniach. 

Na Giełdzie w Goławinie koordynatorzy poinformowali, że ceny wczorajszych truskawek wynoszą od 10-12 zł za łubiankę. Natomiast dzisiejsze ceny wynoszą od 17 do 22 zł za łubiankę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI