Truskawki 2022: Wyższe ceny w Nowym Przybojewie

Autor: www.sadyogrody.pl 18 maja 2022 17:56

Truskawki 2022: Wyższe ceny w Nowym Przybojewie Tegoroczny sezon truskawkowy dopiero nabiera rozpędu. Podaż owoców nie jest jeszcze zbyt duża a do pełni sezonu brakuje jeszcze kilku tygodni. / fot. shutterstock

Wczoraj informowaliśmy o bardzo niskich cenach truskawek na  giełdzie w Nowym Przybojewie. Dziś cena jest nieporównywalnie wyższa.

Ceny truskawek w Nowym Przybojewie 

W dniu wczorajszym informowaliśmy o bardzo niepokojących, niskich cenach truskawek na targowisku w Nowym Przybojewie. Zaczynały się od zaledwie 15 zł za łubiankę do maksymalnie 25 zł. Za niższą ceną przemawiała jakość owoców- według informacji były one małe i zabrudzone. 

Dzisiaj handel wygląda zupełnie inaczej. Ceny wywoławcze truskawek wynoszą od 24 do 28 zł za łubiankę. Za towar najwyżej jakości otrzymać można nawet 29 zł. Towar schodzi na bieżąco, jest sporo sprzedających i kupujących. 

Tegoroczny sezon truskawkowy dopiero nabiera rozpędu. Podaż owoców nie jest jeszcze zbyt duża a do pełni sezonu brakuje jeszcze kilku tygodni. Proponowanie niskich cen już teraz jest bardzo niepokojącą sytuacją zwłaszcza dla plantatorów produkujących owoce wysokiej jakości, dla których koszty w tym sezonie były i są bardzo wysokie. Jest to również bardzo negatywny trend mogący wpłynąć na poziom cen w dalszej części sezonu.

O cenach i kosztach produkcji truskawek pisaliśmy w artykule: Truskawki 2022: Rosną koszty produkcji a co z cenami?

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI