Truskawki 2022: Sezon przyśpiesza - co z cenami?

Autor: Krystyna Zagórska 11 czerwca 2022 19:32

Truskawki 2022: Sezon przyśpiesza - co z cenami? Jakie ceny truskawek na Broniszach?/ fot. pixabay

Ciepła pogoda, wzrost temperatury sprzyja dojrzewaniu truskawek. Zbiory przyśpieszają. Jak przedstawia się sytuacja w handlu truskawkami na Broniszach? – zapytaliśmy Macieja Kmerę, eksperta z biura promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

Ceny truskawek na Broniszach

Dziś (10.06) truskawki kosztowały 10 zł -14 za 2 kg.

- W godzinach wczesnoporannych nie było problemów z zakupem truskawki. Ktoś mógł mieć problemy z jakością, ponieważ minęło trochę czasu od zbioru owoców, ale o godzinie 12-14 dojadą świeże truskawki prosto z pola – mówi Maciej Kmera, ekspert rynku Bronisze.

Plantatorzy przewidują, że podaż owoców zwiększy się. Mamy kolejną ciepłą noc z rzędu. Teraz truskawki solidnie przyśpieszą i będzie ich więcej, co jednak spowoduje spadek cen – dodaje.

Więcej truskawek z gruntu

Do handlu na rynek Bronisze trafiają głównie truskawki z upraw gruntowych przyspieszonych. Lada dzień zwiększy się dostępność truskawek z tradycyjnego gruntu.

Czytaj także: Truskawki 2022: handel nieregularny pod względem cen

Bronisze to rynek wewnętrzny warszawski. Nie odbywa się tutaj duży przerzut truskawek, lecz głównie na cele zaopatrzenia warszawskich warzywniaków, bazarków. Handel na dużą skalę odbywa się na truskawkowej giełdzie w Goławinie.

 

O sytuacji cenowej malin przeczytasz w artykule:

 Maliny sukcesywnie tanieją. Jakie ceny na Broniszach?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI