Truskawki 2022: Popyt przewyższa podaż. Jakie ceny w hurcie?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 24 czerwca 2022 13:28

Truskawki 2022: Popyt przewyższa podaż. Jakie ceny w hurcie? Podaż truskawek na rynku hurtowym Bronisze jest mała. Owoców momentami zwyczajnie brakuje. / fot. shutterstock

Podaż truskawek na rynku hurtowym Bronisze jest mała. Owoców momentami zwyczajnie brakuje. Jak kształtują się ceny?

Truskawki na Broniszach 

Na rynku hurtowym Bronisze ten tydzień upływa pod znakiem małej ilości truskawek.

- Brakuje truskawek na rynku. Trudno powiedzieć jaka jest tego przyczyna, czy było mało posadzonych truskawek, czy mało obrodziło ale faktem jest, że towaru brakuje. Cena sięga 9-10 zł/kg. O 5 rano były jeszcze dostępne truskawki ale niewielkie ilości, większość już się sprzedała. Warzywniaki teraz muszą zmienić strategię sprzedaży i przyjeżdżać po towar około 15-16 kiedy zjeżdżają owoce zbierane rankiem - mówi Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego Bronisze. 

Rozmówca przyznaje, że cena truskawek jest adekwatna do podaży. Od 7 zł/kg można już kupić owoce ale kiepskiej jakości. Za owoce wysokiej jakości trzeba zapłacić 20 zł za łubiankę. 

- Teraz mają być ciepłe noce więc może się zdarzyć że tych truskawek będzie więcej. Truskawki dojrzewają w różnych rejonach w różnym czasie. W okolicach Białej Rawskiej gdzie jest sporo plantacji truskawki są trochę później. Jednak tak naprawdę nikt nie wie ile tych truskawek będzie - dodaje Maciej Kmera. 

O cenach truskawek w skupach przeczytasz w artykule: Truskawki 2022: Sukcesywnie choć powoli rosną ceny skupu

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI