Truskawki 2022: Kiepska jakość zaniża ceny

Autor: Sylwia Sałyga 18 maja 2022 08:08

Truskawki 2022: Kiepska jakość zaniża ceny W dniu dzisiejszym poranne ceny wywoławcze na Giełdzie Goławin zaczynały się od zaledwie 15 zł za łubiankę pexels.com

Poziom cen truskawek zaczyna niepokoić plantatorów. Są one coraz niższe. Aktualnie na Giełdzie Goławin stawki za łubiankę truskawek zaczynają się od 15 zł.

Wczoraj informowaliśmy o coraz niższych cenach truskawek sprzedawanych na targowisku w Nowym Przybojewie, nazywanym również Giełdą Goławin: Niższe ceny truskawek w Nowym Przybojewie - 18 zł za łubiankę. Za niższą ceną przemawiała jakość owoców- według informacji były one małe i zabrudzone. Wyższą cenę miały ładne duże truskawki- ok. 28 zł.

Aktualne ceny truskawek

W dniu dzisiejszym poranne ceny wywoławcze na Giełdzie Goławin zaczynały się od zaledwie 15 zł za łubiankę(!) do maksymalnie 25 zł. Jakiej jakości są więc dzisiejsze owoce oferowane w najniższej cenie ? Aktualnie ruch na targowisku jest duży, wielu jest sprzedających.

Widzimy bardzo niepokojąca sytuacje, gdy na samym początku sezonu ceny bardzo szybko spadają. Jest to sytuacja bardzo niekorzystna dla plantatorów produkujących owoce wysokiej jakości, dla których koszty w tym sezonie były i są bardzo wysokie. Jest to również bardzo negatywny trend mogący wpłynąć na poziom cen w dalszej części sezonu.

AKTUALIZACJA:

Cena na targowisku Goławin zmieniła się. Jak informuje koordynator na godzinę 13.30 ceny truskawek wynoszą 17-22 zł za łubiankę. Ruch jest duży. Wielu jest kupujących i sprzedających.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI