Truskawki 2022: Jakie ceny za łubiankę?

Autor: Krystyna Zagórska 03 czerwca 2022 18:13

Truskawki 2022: Jakie ceny za łubiankę? Brakuje krajowych truskawek, oszuści wykorzystują sytuację/ fot. shutterstock

- Przez deszczową pogodę truskawek nie było wczoraj za dużo na rynku hurtowym Bronisze. Owoce nie dojrzewają szybko. Przyszły tydzień zapowiada się słoneczny i ciepły więc sytuacja się polepszy – mówi Maciej Kmera, ekspert z biura promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

Ile za kg truskawek na rynku Bronisze?

Wczoraj w godzinach porannych nie było truskawki.

- Dziś (3.06) trochę więcej owoców dojechało. Cena jest dość wysoka, od 8 do 11 zł za kg czasami 12 zł za kg, w zależności od odmiany i opakowania. Kto przyjedzie teraz kupi truskawki, wczoraj był problem w godzinach wczesno-południowych. Po południu sytuacja się zmienia. Plantatorzy po zerwaniu dojrzałych owoców przyjeżdżają z towarem – mówi Maciej Kmera.

Truskawki nie dojrzewają na tyle szybko. Wciąż mamy zimne noce. Przyszły tydzień zapowiada się słoneczny i ciepły, więc sytuacja się polepszy. Więcej będzie dostaw truskawki z gruntu.

O zaleceniach odnośnie ochrony przeczytasz w artykule: Uprawa truskawek – ważny moment w ochronie

Greckie truskawki sprzedawane jako polskie

Na rynkach hurtowych wciąż duża jest dostępność truskawek z importu.

- Importerzy greckiej truskawki już na początku tygodnia robili wyprzedaże. Obawiali się większych dostaw naszych krajowych owoców. Każdy może kupić paletę greckiej truskawki i przesypywać. To patologia. Przestępca został surowo ukarany opłatą specjalną. Drugi raz się zastanowi zanim tak zrobi. Ale taka sytuacja oznacza, że polskiej truskawki brakuje – mówi Maciej Kmera.

Więcej na temat oszustw nieuczciwych handlarzy przeczytasz w artykule: Nielegalny proceder trwa. Greckie truskawki zamieniają się w polskie

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI