Truskawki 2022: Duży popyt, lepsze ceny w hurcie

Autor: www.sadyogrody.pl 25 maja 2022 17:01

Truskawki 2022: Duży popyt, lepsze ceny w hurcie Wczesnym porankiem na Rynku Hurtowym Bronisze popyt na truskawkę był bardzo duży/ fot.sadyogrody.pl

Wczesnym porankiem na Rynku Hurtowym Bronisze popyt na truskawkę był bardzo duży. Niewielu było jednak sprzedawców z ładną truskawką.

Od wczesnych godzin porannych na Rynku Bronisze obserwowany był wzmożony popyt na krajową truskawkę. Jednak podaż owoców w okolicach godziny 4-5 rano była nieduża. 

W odróżnieniu od dnia wczorajszego, dziś niewielu było sprzedawców próbujących upłynnić truskawki drobne o słabej jakości, którzy prowadzili sprzedaż za grosze. Pisaliśmy o tym w artykule: Truskawki 2022: Drastyczny spadek cen w hurcie. Do 5 zł za kg.

O poranku niewielu było sprzedawców z ładną truskawką. Ci, którzy posiadali ładny towar nie mieli kłopotu z jego sprzedażą, a kupcy płacili ok. 20 zł.

Wielu plantatorów głośno podkreśla, że tegoroczny sezon truskawkowy jest znacznie trudniejszy od poprzedniego. Koszty produkcji ogromnie wzrosły, brakuje ludzi do pomocy na plantacjach do tego sytuację pogarsza rosnąca inflacja. Truskawki w tym sezonie nie mogą być tanie.

O problemach ze znalezieniem pracowników do zbiorów przeczytasz w artykule: Nie ma chętnych do zbioru truskawek

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI