Truskawki 2022: Drastyczny spadek cen w hurcie. Do 5 zł za kgwww.sadyogrody.pl - 24 maja 2022 09:49


Wtorkowy poranek na Broniszach zaskoczył bardzo dużym spadkiem cen truskawek. Ceny truskawek spadły do 5 zł za kilogram !

Związek Sadowników RP poinformował o dzisiejszych wczesnoporannych cenach truskawek na Ryku Hurtowym. O piątej rano truskawka z tunelu kosztowała 10 zł/kg, odmiana Rumba spod foli sprzedawana była po 5 zł/kg, a Azja 7,5 zł/ kg.

Przypomnijmy, że w poniedziałkowy poranek na Broniszach truskawki bardzo dobrej jakości w kilogramowych opakowaniach kosztowały do 17 zł. Przeciętna truskawka kosztowała 14-15 zł za kilogramowe łubianki. Informowaliśmy o tym w artkule: Truskawki 2022: Sezon nabiera rozpędu. Ceny szybko się zmieniają

Jak udało nam się ustalić wtorkowy, ogromny spadek cen nie był bez przyczyny.

Drastyczny spadek cen truskawek przez owoce słabej jakości 

Od wczesnych godzin porannych w handlu dominowała truskawka drobna i bardzo złej jakości. Drobny towar nie miał zejścia, wpłynęło to na obniżenie ceny, aby "cokolwiek sprzedać".

O poranku na Broniszach mało było truskawek ładnych o wysokiej jakości, jednak Ci plantatorzy, którzy sprzedawali ładny towar cenili swoje owoce na 18-20 zł.

O dużej presji szarej pleśni i kwieciaka w tym sezonie przeczytasz w tekście: Ochrona truskawek: Duża presja szarej pleśni i kwieciaka