Truskawki 2021- wysokie ceny utrzymają się nawet do czerwca?

Autor: money.pl 14 maja 2021 08:16

Truskawki 2021- wysokie ceny utrzymają się nawet do czerwca? Wysokie ceny truskawek utrzymają się nawet do czerwca/ fot. sadyogrody.pl

Plantatorzy truskawek prognozują, że wysokie ceny truskawek zostaną z nami na dłużej, nawet do czerwca. Zimna wiosna sprawiła, że świeżych owoców i warzyw jest na rynku mało, a te, które są, osiągają rekordowe ceny -podaje serwis Money.pl

Według informacji serwisu Money.pl za kilogram truskawek trzeba zapłacić nawet 10 złotych więcej niż rok wcześniej. 

Kilogram polskich truskawek kosztuje w hurcie średnio 30 zł. W sklepach i na targowiskach ceny potrafią zbliżać się do 50 zł za kilogram.

- Truskawki, które są obecnie w sprzedaży, pochodzą z ogrzewanych tuneli. Z powodu przymrozków rolnicy musieli dodatkowo je nagrzewać, a to spowodowało wzrost cen - mówi Anna Kaszewiak z giełdy Bronisze.

Wysokie ceny truskawek utrzymają się nawet do czerwca

Jak prognozują plantatorzy truskawek, w związku z niesprzyjającą pogodą tegoroczny sezon nie będzie zbyt udany a wysokie ceny utrzymają się na rynku przynajmniej przez najbliższe tygodnie.

- Na początku czerwca na rynku powinny się pojawić truskawki gruntowe - mówi Adam Leszczyński dla Money.pl. - Od tego momentu truskawki będą tanieć i dzisiejszej ceny już raczej nie osiągną.

Chcesz sprzedać owoce i warzywa? Dodaj ogłoszenie na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI