Truskawki 2021 - jakie ceny w Nowym Przybojewie i rynkach hurtowych?

Autor: www.sadyogrody.pl 23 maja 2021 11:27

Truskawki 2021 - jakie ceny w Nowym Przybojewie i rynkach hurtowych? Jakie ceny za kilogram truskawek?/ fot. pixabay

Sezon truskawkowy powoli nabiera rozpędu. Zimna wiosna spowodowała opóźnienie wegetacji, co przełożyło się na późniejszy start  zbiorów i mniejszą podaż truskawek. Jakie obecnie obowiązują stawki za kilogram tych owoców w hurcie?

  • Chłodna wiosna spowodowała opóźnienie w dojrzewaniu truskawek; tegoroczny sezon dopiero się rozkręca
  • Podaż truskawek na rynkach hurtowych jest jeszcze ograniczona; choć na rynkach hurtowych przybywa sprzedających 
  • Ceny krajowych truskawek w tym tygodniu utrzymują stabilny poziom - oscylują w granicach 15-25 zł za kilogram

Ceny truskawek na Targowisku Gminnym w Nowym Przybojewie w dniach 17-18.05 oscylowały w granicach 30-38 zł za łubiankę. Dziś - 21.05 odmiana Roksana sprzedawana jest w cenie 30-34 zł, Rumba 28-35 zł, Alba 34 zł. Organizatorzy informują, że na targowisku panuje  coraz większy ruch. Przybywa zarówno kupujących jak i sprzedających.

Ceny truskawek na rynkach hurtowych

Na Rynku Hurtowym Bronisze za kilogram krajowych truskawek trzeba obecnie zapłacić 18-25 zł, w zależności od odmiany. Cena w tym tygodniu jest w miarę stabilna. Z początkiem sezonu zbiorów ceny truskawek na Broniszach dochodziły do 34 zł/kg.

Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A.  truskawki można kupić w pojemnikach 0,5 kg w cenie 14-15 zł oraz w łubiankach (2 kg) w cenie 56-58 zł.

Na Giełdzie Kaliskiej widoczny jest spadek cen. Kilogram polskich truskawek obecnie kosztuje 22 zł. Na początku tygodnia ceny oscylowały w przedziale 24 zł za kilogram.

 W Krakowie na Placu Targowym Rybitwy ceny utrzymują poziom z początku tygodnia. Krajowe truskawki można kupić  w cenie 18-20 zł/ kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 17-21 maja.

 

 

Podaż truskawek na rynkach hurtowych jest jeszcze ograniczona. Plantatorzy zwracają uwagę, że owoce z powodu chłodniejszej pogody wolniej dojrzewają. Większej dostępności truskawek można spodziewać się wraz z nadejściem ocieplenia.

Chcesz sprzedać owoce? Dodaj ogłoszenie na www.gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI