To cios dla Rosji. Nowe sankcje utrudnią transport żywności

Autor: PAP 20 kwietnia 2022 16:29

To cios dla Rosji. Nowe sankcje utrudnią transport żywności To cios dla Rosji. Nowe sankcje utrudnią transport żywności/ fot.shutterstock.com

Nowy pakiet sankcji unijnych może poważnie utrudnić przywóz do Rosji żywności oraz komponentów do jej produkcji. A to grozi wyższą inflacją i pogłębieniem spadku rosyjskiego PKB – pisze w środę "Rzeczpospolita".

Piąty pakiet sankcji, m.in. zamykający Unię dla rosyjskich statków i tirów, może okazać się najboleśniejszy z dotychczasowych - czytamy w dzienniku.

"Producenci żywności w Rosji proszą Kreml, by nie wprowadzał kontrsankcji i nie blokował wjazdu ciężarówek z Unii" - pisze gazeta. Jak wyjaśnia, w przeciwnym razie przemysł spożywczy zostanie bez importowanych składników stanowiących podstawę produkcji żywności w Rosji. "Skutki pakietu sankcji - przyjętego przez UE 8 kwietnia - są już odczuwalne" - zaznacza "Rz".

Ciężarówki stoją na granicy z Białorusią

Gazeta przypomina również, że w weekend na granicy Polski i Białorusi korki ciężarówek rozciągały się na prawie 80 km (do przejścia w Koroszczynie).

"Załamanie logistyczne pogłębiła podjęta 15 kwietnia przez Białoruś decyzja o przeładunku towarów wysyłanych do Rosji z UE na pojazdy białoruskie i rosyjskie w wyspecjalizowanych punktach położonych do 50 km od granicy z Polską" - dodaje "Rz". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI