Tajwan nowym celem dla polskich jabłek?

Autor: Związek Sadowników RP 03 kwietnia 2022 13:50

Tajwan nowym celem dla polskich jabłek? Tajwan opiera się na imporcie, co prawda produkuje jabłka, ale są to ilości śladowe. / fot. materiały redakcji

Na tajwańskim rynku jest miejsce dla Polskich jabłek - to zdanie tajwańskiego importera owoców Pana Casey Shih z firmy Emperor Fruits Co. Ltd.

Pomimo dużej odległości jest to rynek bardzo ciekawy i niewykorzystany potencjał eksportowy. Tajwan opiera się na imporcie, co prawda produkuje jabłka, ale są to ilości śladowe.

Jakie jabłka wybierze Tajwańczyk?

Preferowane są jabłka słodkie, soczyste, o intensywnie czerwonym kolorze. W ostatnich latach rynek jabłek uległ zmianom, zwłaszcza dużemu zróżnicowaniu cenowemu. W zależności od lokalizacji występuje inny rodzaj konsumenta.

- Najważniejsze żeby ewentualne dostawy były skoordynowane z akcją promocyjną, w tej chwili na rynek tajwański wchodzą jabłka koreańskie i dzięki kampaniom promocyjnym są bardzo popularne. Jednym ze sposobów na sprzedaż w supermarketach jest degustacja w sklepie, zauważamy że taka bezpośrednia forma promocji przynosi efekty. Ostatnio bardzo zwiększyła się sprzedaż on-line i promocja w internecie też ma coraz większe znaczenie - tłumaczy. 

Fuji i Gala 

Fima Emperor importuje jabłka z 10 krajów na świecie. Najczęściej wybieranym przez konsumentów jabłkiem jest Fuji.

- Fuji to rzeczywiście ulubione jabłko Tajwańczyków, ale od połowy sierpnia do końca października mamy okienko na także cenioną odmianę - Galę - dodaje przedsiębiorca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI