Stany Zjednoczone głównym dostawcą gruszek na rynek meksykański

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 23 listopada 2020 12:34

Stany Zjednoczone głównym dostawcą gruszek na rynek meksykański W kampanii 2019/2020 Meksyk zaimportował 83.815 ton gruszek/ fot. shutterstock

Według statystyk Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) kraj ten jest wiodącym dostawcą gruszek do Meksyku, ponieważ dostarcza około 90% wszystkich gruszek importowanych do Meksyku. Resztę zaopatrują Argentyna, Chile i Chiny - informuje serwis Freshplaza.

W kampanii 2019/2020 Meksyk zaimportował 83.815 ton gruszek, czyli mniej niż w poprzedniej kampanii ze względu na duże ilości pozostałych zapasów. Główną importowaną odmianą była gruszka Anjou z 83,7% udziałem. Za nią uplasowała się odmiana Bartlett z 10,5% i gruszka Bosc z 4,9%.

Amerykański sezon eksportowy gruszek Anjou trwa od września do lipca, a gruszek Bartlett od sierpnia do lutego.

Według prognoz USDA, skoro Meksykanie konsumują 0,8 kg gruszki rocznie na mieszkańca, w sezonie 2020/2021 kraj sprowadzi 81 470 ton gruszek.

Kampanie marketingowe i korzystne ceny gruszek amerykańskich zachęcają konsumentów do kupowania większej ilości tych owoców. W rzeczywistości sprzedaż koncentruje się głównie w sektorze supermarketów i hipermarketów, które zwykle stanowią 75% całej sprzedaży detalicznej tych owoców.

Jak podaje serwis Freshplaza, meksykańscy konsumenci preferują gruszki z USA ze względu na ich jakość, postrzegany stosunek jakości do ceny oraz dostępność przez cały rok ze względu na meksykańską infrastrukturę chłodniczą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI