Sprzedaż jabłek prosto ze skrzyń. Jak jest z jakością?

Autor: SadyOgrody.pl 17 września 2022 14:00

Sprzedaż jabłek prosto ze skrzyń. Jak jest z jakością? Podobnie jak rok temu rozpoczyna się moda na sprzedaż jabłek prosto ze skrzyni. / fot. materiały redakcji

Trwa sezon sprzedaży jabłek z tegorocznych zbiorów. Podobnie jak rok temu rozpoczyna się moda na sprzedaż owoców prosto ze skrzyń.

Promocja na jabłka w Lidlu 

W tym roku niechlubnym liderem w sprzedaży jabłek prosto z "podłogi" okazał się Lidl. Od czwartku - 15 września - do soboty 17 września można kupić jabłka odmiany Gala w promocyjnej cenie 1,89 zł/kg prosto ze skrzyni. 

Lidl oferuje jabłka odmiany Gala prosto ze skrzyni w cenie 1,89 zł/kg.

Jabłka oferowane klientom w sklepach sieci Lidl nie są najgorszej jakości. Mówiąc szczerze wyglądają całkiem nieźle jak na drugą klasę. Z całą pewnością nie są to jabłka o jakości jaką można było spotkać jeszcze w ubiegłym roku - zgniłe, obite i nie nadające się do sprzedaży. 

Promocja na jabłka Gala - 1,89 zł/kg. / fot. materiały redakcji

Jabłka prosto ze skrzyni z sklepach Lidl / fot. materiały redakcji

Jabłka odmiany Gala / fot. materiały redakcji

W ubiegłym roku rozpoczęła się moda na sprzedaż jabłek prosto ze skrzyń. Jednak nie dość, że skrzynie były brudne i zaniedbane to owoce w nich sprzedawane były fatalnej jakości, często obite, zgniłe i odstraszające. W tym roku - póki co - wygląda to nieco lepiej, mamy nadzieje, że nie dojdzie to takich patologicznych sytuacji jak w poprzednim roku. 

Przeczytaj: Sprzedaż jabłek ze skrzyń niszczy rynek owoców wysokiej jakości!

W ubiegłym roku jabłka sprzedawane w sieciach handlowych prosto ze skrzyni nadawały się wyłącznie na przemysł. Była to antyreklama polskich jabłek. Wyglądały w większości jak na poniższych zdjęciach. 

Jabłka sprzedawane prosto ze skrzyni w jeden z sieci handlowych w ubiegłym roku / fot. materiały redakcji

Jabłka sprzedawane prosto ze skrzyni w jeden z sieci handlowych w ubiegłym roku / fot. materiały redakcji

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI