Sprzedaż jabłek na Broniszach - jakie ceny i popyt?www.sadyogrody.pl - 19 maja 2021 13:35


Dzisiejszą sytuację w sprzedaży jabłek na rynku Bronisze można określić jako słabą. Sprzedających jest wielu, ale brakuje kupujących. Czy ceny jabłek wzrosły na Broniszach?

Aktualnie na Rynku Hurtowym Bronisze sprzedaż jabłek przebiega bardzo opornie. Sprzedających swoje jabłka jest wielu, zajęte są trzy alejki- znaczna większość handlujących to pośrednicy. Brakuje natomiast kupujących.

Jaka dostępność i ceny jabłek na Broniszach?

- Od wczorajszych godzin wieczornych do południa sprzedałem jedynie 25 klatek odmiany Lobo. Popytu ze strony kupujących nie ma, towaru jest dużo, do tego rano deszcz zupełnie nie ułatwiał sprzedaży - mówi sprzedający na Broniszach sadownik.

Ceny są różne w zależności od jakości, ale i od tego jak bardzo komuś zależy na upłynnieniu towaru.

Lobo jest w cenie za ok. 30 zł za klatkę, ale zdarzają się oferty sprzedaży za 25 zł. Najwyższą cenę w jabłkach notuje odmiana Cortland od 2,50 do 3,30 za kilogram oraz odmiany Szara Reneta i Empire , cena od 2,00 złotych do 3,00 złotych za kilogram, ale sprzedaż owoców w najwyższym progu cenowym jest trudna.  W większości odmian funkcjonują ceny od 2,00 zł do nawet 1 zł za kilogram. 

Brakuje kupujących. Lepsza sytuacja sprzedażowa miała miejsce w minioną niedzielę. W tedy również sprzedających było bardzo dużo, ale ruch ze strony kupujących był znacznie większy. 

Chcesz sprzedać jabłka? Dodaj ogłoszenie na www.gieldarolna.pl!