×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Spory wzrost cen importowanych warzyw na rynkach hurtowych

Autor: biznesinfo.pl / Interia.pl 01 lutego 2021 09:16

Spory wzrost cen importowanych warzyw na rynkach hurtowych Wzrost cen importowanych warzyw na rynkach hurtowych; fot. unsplash.com

Podwyżki cen na stałe wkroczyły do pandemicznej rzeczywistości. Jednak wzrost cen warzyw na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym w Broniszach ma tym razem zupełnie inne podłoże. Dotyczy warzyw importowanych, zwłaszcza z Hiszpanii, gdzie w styczniu nastąpiło gwałtowne załamanie pogody - podaje biznesinfo.pl.

Interia donosi, że bardzo wysoką cenę trzeba zapłacić np. za bakłażana (18-22 zł za 1 kg). Z kolei cukinia kosztuje od 11 do 13 zł za 1 kg. Niewiele tańsze są uwielbiane przez wielu Polaków brokuły (8,50-9,50 zł za 1 kg) i kalafiory (6,65-9 zł za sztukę), choć ich cena może wahać się w zależności od kraju pochodzenia.

Podwyżka nie dotyczy tym razem papryki czerwonej i żółtej, którą można zdobyć w cenie od 6,20 do 7,50 zł za 1 kg. Na początku stycznia kilogram tego warzywa o korzeniach hiszpańskich kosztował ok. 9 zł. Obecny spadek cen papryki ma związek z faktem, że na polskim rynku pojawiła się także odmiana holenderska.

Tym razem podwyżka nie dotyczy warzyw krajowych. Powodem dość stabilnych cen jest przedłużony lockdown gastronomii.

Więcej na biznesinfo.pl.

Warzywa - dodaj ofertę kupna lub sprzedaży na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI