Sobota i niedziela będą dniami sprzedaży bezpośredniej?

Autor: money.pl 20 września 2021 10:36

Sobota i niedziela będą dniami sprzedaży bezpośredniej? Na mocy ustawy gmina miałaby udostępniać w sobotę i niedzielę miejsca dla rolników, którzy chcą sprzedawać swoje produkty. / fot. pixabay

Niedziela to świetny czas na handel - przekonują posłowie PiS i Kukiz 15, którzy podpisali się pod projektem ułatwiającym rolnikom sprzedaż swoich produktów. Zapraszają Polaków na zakupy w niedzielę, ale na targ zamiast do marketu - czytamy na money.pl.

Podczas gdy w sejmie większością głosów głównie posłów PiS przeszły przepisy uszczelniające zakaz handlu w niedziele, niemal równolegle politycy obozu rządzącego wsparci przez Kukiz 15 wnieśli poselski projekt ustawy o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w soboty i niedziele. Dotyczy to jednak konkretnie rolników i ich domowników.

Autorzy wprost wskazują, że celem inicjatywy jest rozpowszechnienie sprzedaży bezpośredniej w miastach m.in. poprzez wprowadzanie przez władze gmin soboty i niedzieli jako "dnia sprzedaży bezpośredniej".

Na mocy ustawy gmina miałaby udostępniać w sobotę i niedzielę miejsca dla rolników, którzy chcą sprzedawać swoje produkty. Jeden z zapisów projektu określa, że przedmiotem handlu mogą być tylko artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby wytworzone w gospodarstwie rolnym.

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI