Śliwki 2021- jaka dostępność i ceny w hurcie?

Autor: www.sadyogrody.pl 26 sierpnia 2021 11:14

Śliwki 2021- jaka dostępność i ceny w hurcie? Jakie ceny śliwek na rynkach hurtowych?/ fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych wzrasta podaż krajowych śliwek. Według analizy serwisu sadyogrody.pl  ceny tych owoców w hurcie kształtują się na poziomie 1 - 4 zł za kilogram, w zależności od dostępności odmiany i jakości oferowanych owoców.

Na rynkach hurtowych przybywa sadowników i handlowców oferujących śliwki. Dostępność tych owoców w handlu jest dobra, choć pojawiają się problemy z jakością. Na skutek częstych opadów deszczu dochodzi do pęknięć skórki owoców.

Śliwki 2021 - jakie ceny hurtowe?

Na Rynku Hurtowym Bronisze śliwki sprzedawane są w cenie 1-3 zł za kilogram. Śliwki odmian typu węgierka kosztuje najczęściej 2,50-3,50 zł za kg. Odmiany wielkoowocowe są droższe. Ich cena dochodzi do 5 zł za kilogram.

Na Giełdzie Kaliskiej śliwki odmiany Rana oferowane są w cenie 3,50 zł za kg. Nieco więcej trzeba zapłacić za odmiany Amers i Lepotica - 4 zł/kg. Śliwka węgierka kosztuje w tej lokalizacji około 2,75 zł za kg.

Sporo odmian śliwek oferuje także Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa. Za kilogram odmiany Lepotica trzeba obecnie zapłacić 1,50-2 zł. Śliwka Jubileum kosztuje 2-4 zł/kg a odmiany Kalipso i Węgierka Dąbrowicka około 3-4 zł za kg. Odmiana Katinka sprzedawana jest w cenie 2,50-4 zł za kg.

Z kolei na Lubelskim Rynku Hurtowym Elizówka śliwki odmian Lepotica, Ulena, Jerozolimka kosztują 2,50-3,50 zł/kg, a Early Blue 3-3,50 zł/kg. Ceny śliwek Cacanska Rana dochodzą do 4/kg.

W Poznaniu na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A producenci i handlowcy wyceniają 6 kg skrzynkę krajowych śliwek na 20-30 zł, w zależności od dostępności odmiany i jakości owoców.

 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 24-26 sierpnia.

 

Chcesz sprzedać śliwki? Dodaj ogłoszenie na GieldaRolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI