Skandalicznie niskie ceny jabłek w Biedronce. 1,49 zł przy zakupie 2 kg

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 25 stycznia 2022 15:18

Skandalicznie niskie ceny jabłek w Biedronce. 1,49 zł przy zakupie 2 kg Biedronka po raz kolejny przecenia polskie jabłka. Obecnie kosztują 1,49 zł/kg przy zakupie minimum 2 kg. / fot. shutterstock

Biedronka po raz kolejny przecenia polskie jabłka. Obecnie kosztują 1,49 zł/kg przy zakupie minimum 2 kg.

W najnowszej gazetce Biedronki znaleźć można promocyjną ofertę sprzedaży polskich jabłek. Za odmiany Jonagold, Gala, Ligol, Szampion i Golden Delicious cena przy zakupie minimum 2 kg wynosić będzie 1,49 zł/kg. Oferta obowiązuje do 26 stycznia. 

Niskie ceny jabłek w sieciach handlowych 

Nie da się ukryć, że cena jabłek w Biedronce jest bardzo atrakcyjna dla konsumentów. Ponadto może zachęcać do zakupu większej ilości jabłek ponieważ promocyjna cena obowiązuje wyłącznie przy zakupie minimum 2 kg jabłek. 

Jednak mamy również drugą stronę medalu - producentów. Nie trudno sobie wyobrazić ile za te jabłka otrzymał sadownik. Jeszcze bardziej oburzający jest fakt sprzedawania takich odmian jak Gala czy Golden Delicious które na naszym rynku uchodzą za droższe. 

Wobec niskich cen jabłek oferowanych przez sieci handlowe w dniu jutrzejszym (25.01) odbędzie się protest sadowników. Według organizatorów protestu, sieci handlowe próbują wykorzystać trudną sytuację sadowników. Narzucają na swoich dostawców propozycje aby do końca sezonu kupić owoce w cenie która nie będzie przekraczała 50-60 gr/kg dla polskiego sadownika. 

Maliszewski nawołuje do udziału w proteście: Zapobiegnijmy katastrofie! (video)

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI