Sezon truskawkowy w pełni. Jak kształtują się ceny?

Autor: www.sadyogrody.pl 24 czerwca 2021 11:35

Sezon truskawkowy w pełni. Jak kształtują się ceny? Na plantacjach truskawki gruntowej jest pełnia zbiorów/ fot. pixabay

Upalna pogoda i burze z którymi mamy do czynienia  w ciągu ostatnich dni nie sprzyjają uprawie truskawki. Mimo tego podaż owoców jest duża, a ceny utrzymują dość stabilny poziom.

  • Na plantacjach truskawki gruntowej jest pełnia zbiorów
  • Upalna pogoda i burze powodują straty. Na rynkach hurtowych na razie  truskawek nie brakuje. Popyt jest wciąż bardzo duży

Truskawki - jakie ceny w hurcie?

Na Rynku Hurtowym Bronisze producenci i handlowcy sprzedają truskawki w cenie 4-7 zł. Wyższe stawki dotyczą truskawek bardzo dobrej jakości. Pod koniec ubiegłego tygodnia truskawki kosztowały 4,35-5,5 zł za kilogram.

W Poznaniu na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A za truskawki trzeba zapłacić 16-18 zł / za 2 kg. W tej lokalizacji ceny nieznaczne wzrosły.

Stabilny poziom cen truskawek jest na Giełdzie Kaliskiej - 6 zł za kilogram. Stawki w przeciągu tygodnia nie uległy zmianie.  W podobnej cenie odbywa się sprzedaż truskawek na Placu Targowym Rybitwy i Rynku Hurtowym Elizówka. Krajowe truskawki w tych lokalizacjach kosztują 5-6 zł/ za kg.

Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa truskawki oferowane są w cenie 8-14 zł za 2 kg (podobnie jak w ubiegłym tygodniu).

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 21-24 czerwca.

Na Giełdzie Goławin za łubiankę truskawki deserowej trzeba zapłacić 7-10 zł.

 

Chcesz sprzedać truskawki? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI