Serbia wkrótce ma ruszyć z eksportem jabłek do Indii

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 13 października 2020 13:53

Serbia wkrótce ma ruszyć z eksportem jabłek do Indii W tym tygodniu rozpocznie się eksport jabłek z Serbii do Indii/ fot. pixabay

Serbski minister rolnictwa zapowiedział, że w tym tygodniu rozpocznie się eksport jabłek z Serbii do Indii. Pierwsze kontenery zostaną wysłane do portów w Indiach, dzięki którym kraj będzie mógł spróbować jakości serbskich jabłek - podaje Freshplaza.

Minister powiedział, że ważne jest, aby nowe rynki się otwierały. Zwrócił uwagę, że w ostatnich dwóch latach, dzięki współpracy z administracją, nie było problemów ze zwrotami przesyłek z powodu nieodpowiedniej jakości towarów.

Freshplaza podaje, że wcześniej eksport do Rosji mógł być zagrożony, ale handel pozostał stabilny. Dzięki dobrej współpracy między właściwymi organami i agencjami z Serbii i Federacji Rosyjskiej wszystkie przesyłki były odpowiednio monitorowane.

Minister wskazał również, że w 2020 roku było duże zapotrzebowanie na śliwki i maliny i podkreślił, że rok 2020 był rekordowym rokiem w rolnictwie w ogóle, a plony kukurydzy były o 30% wyższe w porównaniu ze średnią z dziesięciu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI