Rząd pomógł Biedronce obejść zakaz handlu w niedziele? KRIR chce wyjaśnień

$data.author.description Autor: farmer.pl 16 sierpnia 2021 15:47

Rząd pomógł Biedronce obejść zakaz handlu w niedziele? KRIR chce wyjaśnień KRIR: Dlaczego rząd pomógł Biedronce obejść zakaz handlu w niedziele?/ Fot. PTWP

Dzięki umowie z Pocztą Polską sieć sklepów Biedronka może handlować także w niedziele. KRIR domaga się wyjaśnień.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych na wniosek Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego o wyjaśnienia dotyczące zawarcia przez Pocztę Polską umowy z siecią sklepów „Biedronka”. Umowa ta umożliwia spółce Jeronimo Martins otwieranie sklepów także w niedziele niehandlowe.

Jak zauważa KRIR, Poczta Polska S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów. Tymczasem spółkę tą i istniejącą w przepisach „furtkę prawną” wykorzystywano, aby wybrany podmiot gospodarczy reprezentujący obcy kapitał mógł obejść zakaz handlu w niedziele.

W stanowisku KRIR czytamy: „podpisana umowa pozwoli zagranicznej firmie obejść przepisy, które miały zapewnić godne warunki pracy osobom zatrudnionym w handlu, umożliwić odpoczynek i spędzenie świątecznego czasu niedzieli z rodziną, a także umożliwić właścicielom lokalnych sklepów osobiste prowadzenie sprzedaży w dni wolne od pracy. Zdaniem samorządu rolniczego należy tak zmienić przepisy aby uniemożliwić takie działania. Ponadto podpisana umowa jest niekorzystna dla polskich przedsiębiorców i rolników i powinna być jak najszybciej rozwiązana przez państwową Spółkę”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI