Rynki hurtowe: jakie ceny borówek na początku sezonu 2021?

Autor: www.sadyogrody.pl 14 lipca 2021 16:22

Rynki hurtowe: jakie ceny borówek na początku sezonu 2021? Jakie ceny borówki amerykańskiej w hurcie?/ fot. shutterstock.com

Sprzedaż krajowych borówek amerykańskich daleka jest jeszcze od pełni sezonu, ale na rynkach hurtowych dostępne są już pierwsze partie tych owoców. Ile obecnie kosztują borówki amerykańskie w hurcie?

Według informacji serwisu sadyogrody.pl ceny borówek amerykańskich z krajowych upraw na Rynku Hurtowym Bronisze wahają się w granicach 14-23 zł za kilogram.  Na Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt S.A. borówka wyceniana jest o kilka złotych taniej, między 16 a 18 zł/kg.

Jakie ceny borówki amerykańskiej w hurcie?

Najwyższe stawki za kilogram borówek amerykańskich oferuje Rynek Hurtowy Elizówka- od 20 do nawet 32 złotych za kilogram owoców. 

Na Placu targowym Rybitwy w Krakowie ceny płacone za borówki są równie wysokie, wynoszą od 25 do 30 zł za kilogram.  Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. w Poznaniu obecnie kilogram borówek wyceniany jest na 24-26 zł, natomiast pakowanie 250 g kosztuje 6-8 zł.

Taniej na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa, ceny borówki amerykańskiej oscylują w granicach 5-7 zł za opakowanie 250 g i od 18 do 22 złotych za kilogramową skrzyneczkę owoców. Zbliżone ceny oferowane są na Giełdzie Kaliskiej- około 7,50 zł za opakowanie 250 g.

Chcesz sprzedać owoce? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI