Rynki hurtowe: Ceny borówki amerykańskiej nadal wysokie

Autor: www.sadyogrody.pl 03 września 2020 08:42

Rynki hurtowe: Ceny borówki amerykańskiej nadal wysokie Zbiory borówki amerykańskiej powoli chylą się ku końcowi/ fot.shutterstock.com

Chodź zbiory borówki amerykańskiej powoli chylą się ku końcowi to ceny owoców od dłuższego czasu utrzymują się na wysokim poziomie i tym samym są wyższe niż w roku ubiegłym.

Według analizy serwisu sadyogrody.pl na podwarszawskich Broniszach borówka amerykańska kosztuje obecnie od 15 do 24 zł za kilogram i tym samym przekroczyła poziom cenowy z ubiegłego roku o tej porze, gdy sprzedawana była w cenie 12-15 zł/kg.

Na targowisku w Sandomierzu plantatorzy i dystrybutorzy sprzedają borówkę w cenie od 16 do 18 zł za kilogram, a we Wrocławiu na rolno-spożywczym rynku hurtowym kilogram tych owoców osiąga ceny nawet 27 zł. 

Stosunkowo wysokie ceny hurtowe panują również  na lubelskiej Elizówce, tam borówka dostępna jest w pojemniczkach 250 g od 5,50 do 6 zł za opakowanie. Trochę taniej jest na Giełdzie Kaliskiej w Kaliszu. Tam sprzedawcy wyceniają pojemniczek 250 g na 5 zł. W połowie sierpnia na Broniszach borówka amerykańska dostępna byłą w opakowaniach 250 gram od 4 do 5,50 złotych za pojemniczek.

 

Analiza powstała w oparciu o ceny podane przez rynki hurtowe w dniach 01.09.2020-02.09.2020 .

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI