Jakie ceny jabłek na sortowanie?

Autor: www.sadyogrody.pl 09 kwietnia 2022 12:06

Jakie ceny jabłek na sortowanie? Eksporterzy nadal narzekają na słaby handel jabłkami, który ma odbicie w niskich cenach jabłek na sortowanie./ fot.shutterstock.com

Eksporterzy nadal narzekają na słaby handel jabłkami, który ma odbicie w niskich cenach jabłek na sortowanie.

Eksporterzy narzekają na słaby handel i kurczące się możliwości sprzedaży jabłek.  Ceny jabłek w grupach producenckich to nadal sól w oku dla branży sadowniczej. Na racjonalne ceny i poprawę handlu liczą wszyscy. 

Jabłka przemysłowe: Cena spadła ale sadownicy nie sypią

Ceny jabłek w grupach producenckich

Od ubiegłego tygodnia nic nie zmieniło się w temacie cen płaconych sadownikowi za jabłko konsumpcyjne. Zobacz: Ceny jabłek żałośnie niskie. Sortowanie jest nieopłacalne

Gala z paskiem to nadal 1,70 za kaliber 7+. Pozostałe rozmiary cenione są od 0,80 do 1,20 zł. Gala Must kupowana jest od 0,80 do 1 zł, sporadycznie oferty osiągają cenę 1,10 zł. Gala bez paska od 0,70 zł za drobne owoce do 1,30 za kaliber 7+.

Popularne odmiany jak Szampion, Najdared, Idared nadal wyceniane są na 0,80 zł za kaliber 6,5-7. W rozmiarze od 7 do 9 sadownicy dostaną za jabłko 0,90 zł. W tych cenach nic nie uległo zmianie.

Golden na sortowanie- ceny znów spadają

W ubiegłym tygodniu Golden na sortowanie w większości podmiotów handlowych kupowany był za 1,20 zł od 7  w górę. W tym tygodniu firmy informują nas o 10 groszowych spadkach cen oferowanych za tę odmianę - czyli 1,10 zł za kilogram. 

Red Cap bez zmian, sadownicy otrzymują od 0,70 za drobne jabłko, do 1,20 za kaliber 7+.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI