Rynek Hurtowy Bronisze: Ceny Pirosa wahają się między 2,50-3,66 zł/kgwww.sadyogrody.pl - 14 sierpnia 2020 11:05


Na podwarszawskich Broniszach trwa sprzedaż letnich odmian jabłek. Według Rynku Hurtowego Bronisze, ceny jabłek są bardzo zróżnicowane w zależności od jakości oferowanego towaru. Obecnie największym popytem cieszy się odmiana Piros.

Na podwarszawskich Broniszach ofercie producentów dostępne są letnie odmiany jabłek. Sezon rozpoczęła Early Geneva, jednak teraz sprzedaż tej odmiany powoli dobiega końca.

Producenci obecnie sprzedają taie odmiany jak Piros, Celeste, Paulared, Delikates. Dostępna jest także Antonówka i Papierówka. 

- Ceny jabłek bardzo zróżnicowane w zależności od jakości oferowanego towaru. Jest towar bardzo dobry, bez śladów po uszkodzeniach mrozowych czy gradowych, ale jest też towar z tymi uszkodzeniami. Za skrzynkę jabłek dobrej jakości zapłacimy około 50 do 55 złotych, natomiast ceny zaczynają się od 20 do 25 złotych za skrzynkę - mówi dla serwisu sadyogrody.pl Anna Kaszewiak,  ekspertka ds. promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

W tym sezonie na Rynku Hurtowym Bronisze dużym zainteresowaniem kupujących cieszy się Piros. Jest to jedna z najpopularniejszych letnich odmian jabłek rozpoczynająca sezon na te owoce. Piros jest typową odmianą deserową.

- Na początku sezonu 2019 cena kształtowała się na poziomie od 3,00 do 3,33 złotych za kilogram, w tym sezonie początkowa cena była znacznie wyższa, od 4,00 do 5,00 złotych za kilogram - mówi Anna Kaszewiak.

W minionym tygodniu Piros wyceniany był od 2, 50 do 3,66 zł za kilogram, gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku cena była na poziomie 1,50 - 2,66 zł/kg.