Rynek Bronisze: Stagnacja w sprzedaży jabłek, brakuje kupujących

Autor: www.sadyogrody.pl 26 kwietnia 2021 08:12

Rynek Bronisze: Stagnacja w sprzedaży jabłek, brakuje kupujących Rynek Bronisze: Stagnacja w sprzedaży jabłek, brakuje kupujących/ Fot. materiały własne

Miniony tydzień na Rynku Hurtowym Bronisze wykazywał się stagnacją. Podobna sytuacja odnotowywana jest na rynku jabłek na sortowanie. Ceny nie spadają mocno w dół, ale podaż jabłka na rynku hurtowym prawie każdego dnia jest wysoka, w przeciwieństwie do liczby kupujących.

Ceny jabłek na Rynku Bronisze są w zasadzie stabilne, ale zbyt jest - krótko mówiąc - kiepski.  W zasadzie przez większość mijającego tygodnia podaż jabłka na Broniszach była wysoka, brakowało jednak kupujących. W miniony czwartek (22.04) kupujących było bardzo niewielu, natomiast sprzedający zajmowali ponad dwie alejki. Niestety obecnie mamy do czynienia z zastojem w sprzedaży jabłek.

Jakie ceny jabłek na Broniszach? 

Ceny pozostają niezmienne. Najdroższe jest Lobo. Choć nie utrzymało ono swojej ceny ze stycznia, to nadal można je sprzedać za ok. 50 zł za 15 kg skrzynkę, ale znaleźć można także oferty sprzedaży tej odmiany już za 35 zł. Wszystko zależy od jakości.

Nie da się ukryć , że w handlu nadal jeszcze zdarza się jabłko pochodzące ze zwykłej chłodni. Podobnie wygląda sytuacja z cenami za odmianę Corland:  40- 50 zł za 15 kg skrzynkę.

Na Broniszach nie brakuje ofert na Szampiona i Jonagoreda. Te odmiany cieszą się największym popytem ze strony kupujących. Ceny plasują się na poziomie od 20 do 25 zł. Golden Delicious sprzedawany jest w przedziale od 25 zł do 35 zł, ale popyt na niego jest słaby.

 

Ofertę sprzedaży jabłek możesz zamieścić na www.gieldarolna.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI