×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rynek Bronisze: Jabłka Genewa po 40 zł za skrzynkę

Autor: www.sadyogrody.pl 22 lipca 2021 11:17

Rynek Bronisze: Jabłka Genewa po 40 zł za skrzynkę W minionym tygodniu na Broniszach w sprzedaży pojawiły się pierwsze partie jabłek odmiany Genewa / Fot. materiały własne

W minionym tygodniu na Broniszach w sprzedaży pojawiły się pierwsze partie jabłek odmiany Genewa a także Papierówka. Obie odmiany startowały z ceną 50 zł za skrzynki 15 kg. Obecnie cena  Genewy spadła do 40 zł.

Choć w tym sezonie nadal dostępne jest jabłko zeszłoroczne z KA, to sprzedaż świeżym, tegorocznym jabłkiem powoli rusza.

W minionym tygodniu na Broniszach pojawili się sprzedający pierwsze partie jabłek odmiany Papierówka i Genewa, choć ilości były raczej symboliczne.

Jakość Papierówki była wysoka, owoce o kalibrze ok 7. Pod względem wybarwienia jabłka były jeszcze bardzo zielone. Cena za kilogram wynosiła ponad 3 złote, czyli 50 zł za skrzynkę 15 kg.

Podobnie ceniona była Genewa, grube jabłko sprzedawane było po 50 złotych za klatkę. Natomiast w dniu dzisiejszym można było kupić ładną Genewę nawet za 40 zł/ skrzynka. 

 

Sprzedaj jabłka na Giełdzie Rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI