Rynek Bronisze: Duża dostępność jabłek ale popyt ze strony kupujących na niskim poziomie

Autor: www.sadyogrody.pl 26 listopada 2020 12:03

Rynek Bronisze: Duża dostępność jabłek ale popyt ze strony kupujących na niskim poziomie Rynek Bronisze: Duża dostępność jabłek ale popyt ze strony kupujących na niskim poziomie/fot. shutterstock.com

Na rynkach hurtowych duża podaż owoców ale kupujących jest mało. Nie da się ukryć, że pandemia ma wpływ na handel, co skutkuje tym, że popyt ze strony kupujących jest niski. Drugą kwestią jest jakość oferowanych owoców, dużo jabłek pochodzi z przechowalni, nie brakuje także owoców dotkniętych gradem.

Na Rynku Hurtowym Bronisze producentów i pośredników sprzedających jabłka w dniu dzisiejszym jest bardzo dużo. I choć ilość oferowanych odmian jest duża to popyt ze strony kupujących jest bardzo mały. Najwyższe ceny na Broniszach osiąga Szara Reneta i oczywiście Cortland. Ceny za Szarą Renetę wahają się między 45-50 zł za klatkę. Ceny Cortlanda zaczynają się od 40 zł za 15kg klatkę a popyt na tę odmianę jest niezmienny od początku sezonu. 

Gorzej przedstawia się sytuacja pozostałych odmian. Większość producentów zamknęła swoje owoce w chłodniach, a na rynku hurtowym dominują sprzedawcy oferujący owoce z przechowalni. W obecnym momencie widoczna jest słabsza jakość sprzedawanych jabłek z przechowalni. W ofercie sprzedawców nie brakuje także jabłek po gradzie. 

Ceny odmian takich jak Szampion, Ligol czy Jonagored wynoszą od 20 zł do maksymalnie 30 zł za klatkę. W tej cenie oferowane są ładne, duże jabłka bez gradu. Ceny Glostera czy Gali zaczynają się o 25 zł za klatkę 15 kg. Nieco drożej sprzedawany jest Golden, ceny za kilogram dobrej jakości jabłek tej odmiany zaczynają się od 30 zł za klatkę owoców.

 

Jeśli chcesz sprzedać lub kupić jabłka wystaw swoje ogłoszenie kupna/sprzedaży na naszej nowej platformie Giełda Rolna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI