Rusza sezon na polską zieloną paprykę. Co z eksportem?

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 13 lipca 2022 12:54

Rusza sezon na polską zieloną paprykę. Co z eksportem? Rusza eksport zielonej papryki/ fot. shutterstock

Na rynek trafia zielona papryka, wkrótce pojawi się też czerwona. Powoli startuje też eksport.

Sezon na polskie kalafiory

Zapotrzebowanie na kalafiory w tym sezonie jest wysokie. Sieci handlowe prowadziły duże akcje promocyjne, a my dostarczaliśmy dużo towaru. Jednak w tym tygodniu sprzedaż spadła. Myślę, że niedługo to się zmieni – mówi Kornelia Lewikowska, kierownik zakupów polskiego eksportera warzyw Green Best na łamach Freshplaza.

Rusza eksport papryki

- Powoli zaczynamy też eksportować zielone papryki, czerwone powinny być dostępne za około tydzień. Zainteresowanie jest na podobnym poziomie jak w każdym sezonie o tej porze roku - ocenia.

Lewikowska twierdzi, że ceny warzyw są wyższe, zgodnie z oczekiwaniami, gdy inflacja uderza w kraje europejskie. - Sprzedajemy głównie kalafiory do Czech, Słowacji i Holandii. Natomiast jeśli chodzi o papryki, większą część sprzedajemy Francji. Ceny w tym roku są oczywiście wyższe niż w roku poprzednim. Wpływają na to ceny energii, opakowań, nawozów i paliwa. I nie jest tajemnicą, że inflacja uderzyła we wszystkie kraje europejskie - dodaje.

- Handel kalafiorami potrwa do listopada, a handel papryką do września lub października. Naszym celem jest utrzymanie sprzedaży na wysokim poziomie przez cały sezon – mówi Kornelia Lewikowska.

Zobacz także: Produkcja warzyw będzie mniejsza. Koszty nie do przeskoczenia (wideo)

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI