RPA planuje rekordową dostawę jabłek do Europy

Autor: www.fruitnet.com 17 sierpnia 2020 16:03

RPA planuje rekordową dostawę jabłek do Europy Planowane jest wysłanie rekordowej ilości ponad 35,2 mln kartonów jabłek/ fot.pixabay.com

Jak czytamy na portalu fruitnet.com, ten rok jest bardzo ważny dla eksporterów jabłek z RPA. Tamtejszy rynek jabłkowy przygotowuje się do wysłania rekordowej ilości jabłek na rynki europejskie.

Jak donosi serwis fruitnet.com, sierpień i początek września to ważny okres dla południowoafrykańskich eksporterów jabłek.  Ze względu na dodatkowe cła nakładane na przewozy po połowie października, handlowcy Afryki Południowej opracowali system wysyłek „na czas”, które są skrupulatnie planowane między nadawcami a odbiorcami. Obecny program wysyłek jabłek do Europy z Republiki Południowej Afryki przebiega zgodnie z harmonogramem - informuje portal.

Źródła żeglugowe w Kapsztadzie potwierdziły, że ponownie uruchomią swój port do połączeń między Europą a Republiką Południowej Afryki.

 - Aby móc dostarczać produkty w tym okresie, konieczne jest staranne planowanie i współpraca między eksporterami i odbiorcami - powiedział Stefan Beukes z Dennegeur.  

Ten rok jest jeszcze ważniejszy, biorąc pod uwagę wpływ Covid-19 na handel oraz wyzwania gospodarcze na rynku afrykańskim.

Pomimo niespokojnego roku eksportowego, południowoafrykański sektor jabłkowy wciąż jest na dobrej drodze. Planowane jest wysłanie rekordowej ilości ponad 35,2 mln kartonów jabłek. To o 4% więcej niż w zeszłym roku.

W sprzedaży największym zainteresowaniem cieszy się Golden Delicious i  Gala.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI